Arcibiskup se ujímá úřadu

Po 32 letech bude v Olomouci uveden do úřadu nový arcibiskup. V sobotu 13. dubna se této role ujme Mons. Josef Nuzík.

Nejlepší je prostě pomoct

Prahou prošel v sobotu Pochod pro život s mottem „Nejlepší je prostě pomoct“. Podle odhadu organizátorů na nějdorazily tři tisíce lidí.

V rodném domě Benedikta XVI.

Jedinečné exponáty z pozůstalosti papeže Benedikta XVI. ukazuje po celou sezonu muzeum v jeho rodném domě v bavorském Marktlu am Inn.

Naději vidím v síle evangelia

V pořadí patnáctý olomoucký arcibiskup Josef Nuzík v rozhovoru pro KT mluvil o své cestě ke kněžství, úbytku věřících, naději i putování po horách.

Na internetu jsme někým jiným

Mobil je naší prodlouženou rukou a v nebezpečí závislosti na něm jsou nejvíce ohroženi ti, kteří jsou dosud ve vývoji. Tedy děti a dospívající, kterým se tělo a mysl stále ještě tvaruje.

Připravujeme: JAK JE NÁM V EU?

1. května 2024 oslaví ČR dvacet let od vstupu do Evropské unie. Uplynou dvě dekády, kdy jsme se rozhodli přihlásit ke společné Evropě a potvrdit své směřování na Západ. Co vlastně máme ze svého členství v EU?