Pašijové hry přibližují Velikonoce

Jednou z forem, jak hlouběji prožít tajemství Velikonoc a přiblížit ho i těm, kdo do kostela nechodí, jsou pašijové hry.

Vážíme si tě, Františku

Mezinárodní kampaň na podporu papeže Františka zorganizoval španělský katolický online magazín Religión Digital. Při audienci v polovině března jeho zástupci papeži osobně předali několik desítek tisíc podpůrných zpráv.

Téma: Co je to spása?

Vstupujeme do velikonočního týdne. Křesťané na celém světě si připomínají smrt a zmrtvýchvstání Ježíše Krista a prožívají tajemství spásy. Jak ale tomu pojmu rozumíme?

Unikát z Bechyně: pašijový betlém

Takzvaný pašijový betlém, umístěný v garáži rodinného domu řezbářů Šedinových v Bechyni, požehnal před Květnou nedělí biskup Pavel Posád.

Když oltáře kvetou

Někde se nad kbelíkem špinavé vody v kostele sklání jen jeden člověk, jinde více lidí. V některých chrámech se nenajde ani jeden ochotník. Ale čisto před Velikonocemi chce mít každý.

Připravujeme: KARDINÁL ŠTĚPÁN TROCHTA

Před 50 lety zemřel jeden ze zakladatelů české provincie salesiánů a 17. litoměřický biskup. Byl vězněm koncentračních táborů, ale také pastýř vězněný komunistickým režimem.