Poklad na cestách

Poprvé v historii opustil Česko poklad ze svatovítské katedrály. Až do 8. září je vystaven v drážďanské Umělecké síni v Lipsiusbau.

Filipínský prezident navštívil Strahov

Filipínská delegace v čele se svým prezidentem zavítala během dvoudenní oficiální návštěvy v pátek 15. března i do Strahovského kláštera v Praze.

Téma: Missa chrismatis

K Zelenému čtvrtku patří kromě večerní Památky večeře Páně také dopolední mše se svěcením olejů. Proč jsou oleje tři? A víte, že voní v různých diecézích různě?

Spoluprožít pašije s Kristem

V jedné dálniční kapli přišel muž doprostřed, kde stojí kříž, opřel se o něj hlavou, dotkl se ho rukama, chvíli se potichu modlil a pak zase odešel. K něčemu podobnému jsme zvláště v pašijovém týdnu pozváni i my.

Rozhovor: Jubilant Aleš Opatrný

„Už nikdy nebudu tak ‚chytrej‘, jako když mi bylo osmnáct,“ směje se Mons. Aleš Opatrný, známý teolog a čerstvý osmdesátník.

Připravujeme: CO JE SPÁSA

Spása či vykoupení. Jedno z hlavních poselství Velikonoc. Jak ale tomuto náboženskému pojmu rozumíme? A proč máme spásu žít, aniž bychom chtěli svět zachránit jen svými silami?