O roli žen s papežem i prezidentem

„V čase zmítaném nenávistí, válkou a ideologiemi vnášejí ženy láskua lidskost tam, kde chybí,“ prohlásil papež František u příležitosti mezinárodního dne žen 8. března.

Pocta klášterním pivovarům

Po celé republice bude možné během března a dubna ochutnat pivní speciály, které navazují na tradici vaření piva v klášterech. Prazdroj se kvůli tomu spojil s pěti klášterními pivovary a vzniklo sedm unikátních piv.

Téma: Úzkost ze smrti

Říkáme jí zubatá, kmotra nebo, se sv. Františkem, také sestra. Fascinuje nás, ale na její existenci se spíš snažíme zapomenout. A také se jí bojíme – někdy tak moc, až nám strach brání naplno žít.

Potřebujeme ještě půst? A jaký?

Každá příjemná věc může v našem mozku vyvolat závislost. Jenže štěstí je dnes více, než dokážeme unést.

Doma: Příprava na mši s dětmi

Jak připravujeme děti na mši svatou? Co jim pomáhá k tomu, aby ji hezky prožily a cítily se v kostele dobře?

Připravujeme: MISSA CHRISMATIS

Mše svatá, při které se jednou za rok sejdou všichni kněží z diecéze s biskupem. Světí se při ní oleje. Víte, k čemu se používají?