Biskupské svěcení v Litoměřicích

Nejmladší biskup v republice se minulou sobotu ujal své diecéze. V litoměřické katedrále sv. Štěpána přijal biskupské svěcení dvaapadesátiletý Stanislav Přibyl.

Kněží se mediálně vzdělávali

Příležitost setkat se a uvažovat nad vztahem křesťanů k médiím dostali minulý týden na Velehradě kněží a jáhni moravské církevní provincie.

Být dnes opravdovým křesťanem

Promluva kardinála Christopha Schönborna, která zazněla při biskupském svěcení Stanislava Přibyla 2. března  v litoměřické katedrále.

Téma: Záleží na mně

Člověk je mistrovským dílem stvoření: Bůh ho chce a miluje jako partnera

ve svých věčných plánech a za jeho spásu Ježíš obětoval svůj život.

Vezmi svůj padák a následuj mě

Jak nést břemena uprostřed každodennosti? Někdy je potřeba vylétnout do oblak a jindy zase žasnout nad obyčejnými věcmi tam dole pod nimi.

Více v příloze Perspektivy!

Připravujeme: ÚZKOST ZE SMRTI

V postní době se více dotýkáme tématu smrti. Vždyť i Ježíš prošel touto lidskou zkušeností. Je normální se smrti bát?Jak překonávat existenciální úzkost?