Novým arcibiskupem je Josef Nuzík

Téměř po dvaceti měsících od chvíle, kdy arcibiskup Jan Graubner odešel na papežovo přání do Prahy, se olomoucká arcidiecéze dočkala nového arcibiskupa. Byli jsme u toho a přinášíme rozhovor!

Kněží z Česka uhráli desáté místo

Vítězi futsalového turnaje 17 evropských kněžských týmů, který hostila Albánie, se minulý čtvrtek stali Chorvaté.

Téma: Ekonomické farní rady

Role farních ekonomických rad narůstá. Jsou stále důležitější pro hospodářskou činnost, která neleží jen na bedrech biskupství, ale právě i na místních společenstvích.

V zajetí mě Bůh zbavil strachu

Slovenský řeckokatolický kněz Peter Krenický je spojkou mezi okupovaným východem Ukrajiny a farnostmi z Česka a Slovenska. Z Melitopolu, kde ho Rusové zajali, je už naštěstí pryč.

Přes poušť vede Bůh ke svobodě

Poselství Svatého otce Františka pro letošní postní dobu.

Připravujeme: ODŘÍKÁNÍ

K čemu je vlastně dobrá tradiční postní disciplína? Je askeze nějaká forma skautského „bobříka“, nebo může (a jak?) duchovně prospívat?

Více v digitální verzi KT na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství