Slavíme Krista jako světlo národů

Na Hromnice (2. února) slaví katoličtí křesťané svátek Uvedení Páně do chrámu. Krista jako „světlo k osvícení národů“ připomínají v průvodech se svícemi v rukou.

Katolíci a anglikáni – setkání tradic

Canterbury a Řím i anglikánskou a katolickou tradici propojilo mimořádné týdenní setkání biskupů obou církví, v čele s papežem Františkem a hlavou anglikánů Justinem Welbym.

Téma: Zasvěcený život

Papež Jan Pavel II. spojil svátek Uvedení Páně do chrámu - Ježíšovo zasvěcení v jeruzalémském chrámu - s připomínkou těch, kdo v církvi darovali svůj život výhradně službě Bohu a lidem.

Z Polanky až na jih Afriky

Seznamte se: P. Pavel Šindelka je novokněz z komunity Koinonia Jan Křtitel a je misionářem v Jihoafrické republice.

Valašsko – domov i pro lidskou duši

Do  Karolinky, Halenkova, Velkých Karlovic, Nového Hrozenkova nebo Huslenek na Vsetínsku zve výstava černobílých fotografií tamního krajana Josefa Vrážela v prestižní pražské Leica Gallery.

Připravujeme: DUŠEVNĚ NEMOCNÍ

Nemoci a potíže s duševním zdravím jako by se objevovaly stále častěji. Pomocnou ruku nabízí také církev a její organizace.