Církev obětem nablízku

Pietní bohoslužby za oběti střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy se konaly napříč diecézemi, útěchu vyprošuje pozůstalým také papež František.

Nový biskup do Litoměřic

Katedrální zvony u Sv. Štěpána na litoměřickém Dómském vršku ohlašují poledne soboty 23. prosince. Česká republika truchlí za povražděné studenty a pedagogy na pražské filozofické fakultě. Do této severočeské diecéze však míří z Vatikánu očekávaná novina.

Svatá země prosí za spravedlivý mír

„Nestačí mluvit o příměří, chceme konec nepřátelství,“ prohlásil při půlnoční v Betlémě latinský jeruzalémský patriarcha, kardinál Pierbattista Pizzaballa.

Téma: Staré dobré časy?

Dobře už bylo, říká otřepaná fráze. Z hlediska blahobytu to rozhodně neplatí. Naopak, život vždycky býval krutější, tvrdší a kratší.

Doma: Plán, jak být lepšími

Předsevzetí. Dávat, či nedávat? Toť otázka!  A co když se nedaří je naplnit?

Připravujeme: DUCHOVNÍ ROZLIŠOVÁNÍ

Papež často hovoří o správném duchovním rozlišování, které není snadné, ale pro život každého člověka je nepostradatelné.

O co v něm jde? A jak se mu dá naučit?