Bůh tak miloval svět, že dal za nás svého jediného Syna[1]. Proto mu svěřme své modlitby:

1. Prosme o světlo a sílu Ducha Svatého pro církev, aby nalezla odvahu k vnitřní obnově.[2]
  2. Prosme o pomoc s řešením současné ekonomické situace v naší zemi.[3]
  3. Prosme za budoucnost Evropy, ochranu spravedlnosti a odvahu demaskovat falešné informace. [4]
  4. Prosme spolu s papežem za odstranění všech forem a podob mučení na celém světě.[5]
  5. Prosme za řešení současných problémů ve školství a prosme za mladé lidi nezvládající nároky, zmítané agresí či propadající depresím.[6]
  6. Prosme za sportovce, aby budovali kulturu vzájemného setkání, hájili lidskou důstojnost a nástroje bratrství.
  7. Prosme za naše společenství, aby se láska trojjediného Boha projevovala i v naší farnosti.[7]

Bože, vyznáváme, že jsi pro nás tajemstvím. Ale věříme, že skrze svoji milost, lásku a společenství[8] jsi nám blízko. Přijmi naše prosby a pomoz nám svou mocí. Vždyť ty žiješ a vládneš na věky věků. Amen.

[1] Slavnost Nejsvětější Trojice – cyklus A evangelium Jan 3,16.

[2] Biskup Jan Vokál prosil Pannu Marii za Synodu o synodalitě církve.

[3] Za pět měsíců v minusu téměř jako za celý rok. Schodek rozpočtu v květnu narostl už na 271 miliard. Před 70 lety českoslovenští komunisté připravili lidi o úspory.

[4]  Kašlu na církev, kašlu na Polsko, už toho mám plné zuby, říká Aleksander Kaczorowski. Dvouletá podmínka pro Peterkovou. Před jednací síní vylomili dveře.

[5] Papežův červnový modlitební úmysl: Za ukončení mučení.

[6] Letos že je krize? Ta teprve přijde, příští rok nastane na středních peklo, říká radní pro školství. Šestnáctiletý fotbalista při pozápasové bitce zabil o rok mladšího soupeře z Německa.

[7] Slavnost Nejsvětější Trojice – cyklus A 1. čtení.

[8]  Slavnost Nejsvětější Trojice – cyklus A 2. čtení 2 Kor 13,13.