Zelenskyj u papeže

Poprvé od začátku války na Ukrajině se papež setkal s jejím prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Téma: Nové komunity

Je to už padesát let, co ve Francii vznikla trojice komunit vzešlých ze zkušenosti vylití Ducha Svatého. Všechny tři – komunity Emmanuel, Blahoslavenství a Chemin Neuf – působí také u nás. Jak se jim daří?

Velikonoce ještě neskončily

Slavení Paschy – Velkého přejití ještě není u konce. Skutečným finále velikonočních svátků je vylití Ducha Svatého. Právě proto Ježíš přišel na svět a vstoupil do našich bolestí, aby nás ponořil do Božího dechu.

Doma: Sousedé

Kým je pro nás náš soused? Přítelem, soupeřem nebo slovy papeže Františka  „svatým odvedle“?

Myslím na kamarády z Terezína

Michaela Vidláková pochází z pražské židovské rodiny. Proto musela jako šestiletá spolu s rodiči koncem roku 1942 do transportu směr Terezín. Co jí nakonec zachránilo život?

Připravujeme: NOVÉ KOMUNITY

Už zhruba 50 let obohacují církev tzv. nové komunity. Jaké kořeny zapustily v Česku tři z nich, co nabízejí a kam chtějí kráčet dál?