Zakusili jsme, že jsme jedna církev

Zástupci 39 biskupských konferencí a 45 zemí debatovali v Praze od 6. do 9. února o tom, kam církevní společenství v Evropě směřuje, a naslouchali navzájem svým zkušenostem. „Bylo to poprvé, co jsme spolu skutečně mluvili,“ shrnul hlavní zpravodaj synody, kardinál Jean--Claude Hollerich.

Sním o církvi svědčící o radosti

Evropského synodálního shromáždění v Praze se zúčastnili také představitelé církevních hnutí. O jejich roli, ale i o situaci v Izraeli rozmlouvala s KT a Radiem Proglas Palestinka MARGARET KARRAMOVÁ, která je od roku 2021 prezidentkou Hnutí fokoláre.

Bůh od člověka půst nepotřebuje

Dnes je půst docela módním slovem, zejména pokud jde o různé diety…

V Praze začala evropská synoda

„Zde jsme, před tebou, Duchu Svatý, shromážděni ve tvém jménu.“ Slovy starobylé modlitby „Adsumus“, která od začátku doprovází společnou synodální cestu církve, zahájily dvě stovky delegátů v pondělí 6. února v pražském hotelu Pyramida práci, kterou vyvrcholí evropská kontinentální fáze synody.

Téma:

Někdy pláču i s rodiči

O svém trápení v nemoci si potřebují povídat nemocné děti, ale hlavně jejich rodiče. K tomu slouží mimo jiné nemocniční kaplani. V několika nemocnicích tuto službu vykonává sestra Františka. „Vstoupila jsem k sestrám v roce 1984, a protože máme dlouhý název, zlidověly jsme jako vincentky a přezdívají nám minerálky,“ směje se drobná řeholnice.