Za pár dnů z nich budou kněží

V půlce června vysvětí biskupové sedm diecézních kněží, další tři novokněží přibývají letos z řad řeholníků.

Požehnání za volant i řídítka

Prázdniny se blíží. Boží ochranu na cesty vyprošují a ke vzájemné ohleduplnosti vybízejí kněží a jáhni při žehnání řidičům a jejich automobilů, motorek i dalších dopravních prostředků.

Na kole do Polska či Bavorska

S blížícím se létem se chystá několik cyklopoutí, ke kterým se lze stále připojit. Orlové vyrážejí na poutní místa na severu Čech a v Polsku, farníci z Rychaltic se zase chtějí vydat do Dachau, kde zemřel bl. P. Richard Henkes.

Roli starce se teprve učím

Jak se dívá na svůj životní příběh Mons. Tomáš Halík o svých 75. narozeninách, které oslaví 1. června?

Doma: Ať objeví, že se mají rádi

Vztahy mezi sourozenci dávají rodičům někdy pěkně zabrat. Jak svým dětem pomáhat, aby se měly rády, a zároveň nezasahovat příliš?

Připravujeme: Magnus MacFarlane-Barrow

V srdci charity musí být člověk, ne čísla a výkon, říká v rozhovoru pro KT zakladatel Mary’s Meals. Tato organizace v 18 zemích světa sytí dva a půl milionu dětí.