Blíží se Noc kostelů

Více než 1 700 chrámů a modliteben se návštěvníkům otevře v pátek 2. června při jubilejním 15. ročníku Noci kostelů.

Téma: 30 let plzeňské diecéze

Protože církev na západě Čech měla docela odlišné potřeby a byla vzdálená od ostatních (arci)biskupství, založil papež Jan Pavel II. na konci května 1993 novou diecézi. Jak se jí žije dnes?

Práce dozorce je službou všem

Historicky první mši sv. za příslušníky a zaměstnance Vězeňské služby ČR hostil ke 30. výročí jejího vzniku minulý čtvrtek vojenský kostel sv. Jana Nepomuckého na Hradčanech.

Propojí umění a pomoc

Po celé republice mohou v těchto dnech lidé zdarma navštívit některý z pěti set koncertů festivalu základních uměleckých škol  ZUŠ Open.

Rabín, který se přátelí s papežem

„Jsme přátelé v nejhlubším významu toho slova,“ popisuje v exkluzivním rozhovoru svůj vztah k papeži Františkovi argentinský rabín Abraham Skorka.

Připravujeme: KNĚŽSKÁ SVĚCENÍ

Osm jáhnů letos v Česku přijme kněžské svěcení. Povolává Bůh méně? O formaci budoucích kněží budeme hovořit s rektorem pražského Arcibiskupského semináře P. Janem Kotasem.