Karel III. – korunován, aby sloužil

Korunovace se do historie zapíše jako modernější a otevřená pro neanglikánská vyznání a náboženství. Poprvé od reformace dostal úkol římskokatolický hodnostář – kardinál Vincent Nichols.

Téma: Víra a roboti

Jako každý vynález budí umělá inteligence nadšení i obavy. Zasahuje do mnoha odborů. Změní i pohled na spiritualitu?

Najít si na sebe čas

Manželé Hana a Petr Školoudovi za sebou mají řadu let práce v Centru pro rodinu v Pavlovicích u Přerova. Ale ani jim se nevyhnuly těžkosti ve vztahu. Cestu z krize jim pomohl najít kurz ve slovenském centru Rodinkovo.

Doma: Dobrodružství za oknem

Mnoho dětí dnes upřednostní internet před dobrodružstvím pod širým nebem. A tím více se zavrtají do pohodlí gauče, čím razantněji rodiče říkají: Pojď alespoň s námi ven!

Důvěra v Boha, která otevírá cestu

Na pulty přichází kniha P. Petra Beneše přednášejícího na duchovních obnovách a vícedenních exerciciích. Má název Vzhůru srdce a podtitul Meditace na Písmem.

Připravujeme: NOVÉ KOMUNITY

Už zhruba 50 let obohacují církev tzv. nové komunity. Jaké kořeny zapustily v Česku tři z nich, co nabízejí a kam chtějí kráčet dál?