Otevřít druhým dveře

Desetitisíce lidí pod ranními slunečními paprsky mířily v neděli na budapešťské náměstí Lajose Kossutha. V sousedství známého parlamentu sloužil papež František mši sv. na závěr své třídenní návštěvy Maďarska.

Téma: Hledání Boha

„Bůh k člověku často nepřichází majestátně, ale téměř nepostižitelně.“  Těmito slovy uvádí web olomouckého arcibiskupství  svou rubriku „Zkušenosti s Bohem“, v níž za tři a půl roku její existence vyšlo přes 160 svědectví lidí hledajících svou cestu k Bohu.

Katedrála jako příběh radikální víry

Do kin míří výjimečný dokument o muži, který takřka celý svůj život věnoval stavbě katedrály. Bez odborného vzdělání, zato s neochvějnou vírou v Krista den co den pracoval na svém pro mnohé bláznivém díle.

Vězeň biskupského paláce

Bez možnosti vycházet, bez návštěv a pod stálým dohledem StB prožil posledních jedenáct let života olomoucký arcibiskup Josef Karel Matocha.

Doma: Podpořit aktivitu seniorů

Může se česká společnost připravit na stav, který ji čeká za třicet let?Čtvrtinu populace (3,2 milionu) budou totiž tvořit senioři.

Připravujeme: SOUSEDÉ

Nevybíráme si je. Lze s nimi skvěle vycházet, ale mohou být i za trest. Jak se naučit tomu prvnímu?