Třicet let Adopce na dálku

Třicet pět tisíc chudých dětí – třicet pět tisíc proměněných osudů. Tak by se dalo shrnout dosavadní skóre dárcovského programu Adopce na dálku Arcidiecézní charity Praha, který funguje právě třicet let.

 

Téma: Václav Renč

Český básník Václav Renč se do srdcí a myslí čtenářů otiskl především básnickou skladbou Popelka nazaretská, která se zrodila v komunistickém kriminále „zapsána do paměti“ v samotě už ve vyšetřovacích vazbách.

 

Kde obnovují památky nápaditě

Ze 327 veřejných sbírek na obnovu kulturního dědictví po celé republice může veřejnost až do 31. května vybírat „tu svoji“ v prvním kole soutěže Máme vybráno. Právě začal její už 12. ročník.

 

Jabok slaví konferencí i veselicí

Už třicet let se v centru Prahy vzdělávají pod vedením salesiánů sociální pedagogové,  sociální pracovníci a speciální pedagogové.

 

Jak sv. Kateřina psala vladařům

Listy sv. Kateřiny ze Sieny, jejíž svátek si 29. dubna připomínáme, se dočkaly nového překladu do současnější češtiny. Co psala vladařům a papeži?

 

Připravujeme: RODINNÁ POLITIKA

Může se česká společnost připravit na stav, který ji čeká za třicet let? Čtvrtinu populace (3,2 milionu) budou totiž tvořit senioři.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.