Ukrajinské oslavy Paschy v Česku

Většina křesťanů z východu Evropy slaví Velikonoce v pozdějším termínu, který letos vyšel na uplynulý víkend. České pravoslavné i řeckokatolické farnosti navštívilo mnohem více lidí, většinou ukrajinských uprchlíků.

 

Napětí v Izraeli poutníky neohrožuje

O Svaté zemi slýcháme v posledních týdnech znepokojující zvěsti o rostoucím napětí a útocích. Jak se situace jeví přímo na místě?

 

Novinky v Arcidiecézním muzeu

Nově zpřístupněné prostory, novou stálou expozici ohlížející se tisíce let nazpět i nové exponáty slibuje návštěvníkům Arcidiecézní muzeum v Olomouci, které se po dvouleté rekonstrukci otevírá v pondělí 24. dubna.

 

Na slavení narozenin moc nejsem

Kardinál Dominik Duka slaví 26. dubna osmdesáté narozeniny. Jak říká, je rád, že v tempu už mohl polevit a zodpovědnosti mu výrazně ubylo.

 

Doma: Kmotrovství

Starobylá role, která není svátostná, ale souvisí s přijetím svátosti křtu. Kdo v této úloze vidí víc než jen formalitu, může přinést velký užitek.

 

Připravujeme: VÁCLAV RENČ

Poslední dubnový den uplyne padesát let od smrti autora Popelky Nazaretské.

 

Více v digitální verzi KT s nově upravenou a čtenářsky přívětivou grafikou. K dispozici je na adrese katyd.cirkev.cz. Lze jej číst z počítačů, tabletů i mobilních telefonů. Digitální KT je součástí portálu Církev.cz – společného projektu ČBK, Katolického týdeníku a Karmelitánského nakladatelství.