Deset let s Františkem

Připomínáme neuvěřitelných deset let od zvolení papeže Františka.Jeho pontifikát  přibližujeme ve zpravodajství, v tématu i Perspektivách.

Umění a chrámové postní impulzy

V postní době je v některých kostelech zvykem chrámový prostor obohatit o umělecké dílo nebo jiný objekt či instalaci, které mají vést k postní meditaci.

Zvítězily Chasidské příběhy

Celkem 92 osobností hlasovalo v letošním jubilejním ročníku literární ankety KT Dobrá kniha, kterou pořádá Katolický týdeník už 25 let.

Mýty a fakta o pomoci Ukrajincům

Možná jste slyšeli „zaručené zprávy“ o tom, jak náš stát pomáhá Ukrajině na úkor „našich lidí“. Jak je to doopravdy?

Martin „mluví“ fotkami

Rodinná stránka Doma tentokrát zve do osobního příběhu Martina Havla,  který druhý rok v řadě bodoval v juniorské kategorii prestižní soutěže Czech Press Photo. Osmiletý Martin si nese do života těžké postižení. Přesto skvěle fotí. Mimo jiné i společně s rodiči pro společenství Člověk a Víra.

Připravujeme: BŮH JAKO POMOCNÍČEK?

Stojí za to si všimnout, jak často žádáme v modlitbě Boha, aby splnil naše přání. Klademe si však otázku, co od nás očekává on?